Ogłoszenie




#1 2013-11-15 16:40:14

 Hardyz

http://i.imgur.com/Psxj5zD.png

Poradek69
Call me!
Skąd: Biurko Poradka
Zarejestrowany: 2012-01-04
Posty: 1896
Punktów :   120 
WWW

Nowa Reprezentacja Polski vs. Reszta Świata

Więc dziś zaczyna się ta nowa era w polskiej piłce, trener Nawałka kompletnie zmienił skład i Polacy mają nadzieję, że wreszcie zaczniemy wygrywać, jak oceniacie skład, na który zdecydował się pan Adam, jak oceniacie nasze szansę i jakie wyniki będą.

Pełna kadra na mecze ze Słowacją i Irlandią:

Bramkarze: Artur Boruc (Southampton), Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki), Wojciech Szczęsny (Arsenal), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven)

Obrońcy: Piotr Celeban (FC Vaslui), Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar), Marcin Kowalczyk (Wołga Niżni Nowogród), Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa), Tomasz Brzyski (Legia Warszawa), Rafał Kosznik (Górnik Zabrze), Marcin Kamiński (Lech Poznań), Adam Marciniak (Cracovia), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok)

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Piotr Ćwielong (VfL Bochum), Tomasz Hołota (Śląsk Wrocław), Mateusz Klich (PEC Zwolle), Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Paweł Olkowski (Górnik Zabrze), Waldemar Sobota (Club Brugge), Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Dawid Nowak (Cracovia), Marcin Robak (Pogoń Szczeciń), Łukasz Teodorczyk (Lech Poznań)

Skład reprezentacji Polski na mecz ze Słowacją :

Artur Boruc - Paweł Olkowski, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Rafał Kosznik - Grzegorz Krychowiak, Tomasz Jodłowiec - Jakub Błaszczykowski, Adrian Mierzejewski, Waldemar Sobota - Robert Lewandowski.

Więc tak przeanalizowałem skład na mecz ze Słowacją i spojrzałem także na to kogo miał do dyspozycji pan Adam. Na początku byłem przekonany, iż to on pomoże naszej reprezentacji powrócić do tej pierwszej 20, ale jak patrzę na to kogo wystawił na mecz ze Słowacją, to uderzam się ręką w twarz. Jednak mógł być trener zza granicy bo stało się to czego się obawiałem. Powołał zawodników z Górnika - ok jakoś to przełknąłem, ale żeby ich wystawić od razu w debiucie -.- Już byłem oburzony tym, że Kosznik dostał powołanie, ale jak patrzę, że zagra od 1 minuty na boisku to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Jeszcze niedawno nikt o nim nie słyszał jak grał w Lechii, poza maniakami ekstraklasy i kibicami Lechii, teraz przeszedł do Górnika i jest w reprezentacji, bo to przecież były podopieczny Nawałki -.- Co on robi takiego w Zabrzu ? Nie zauważyłem w jego grze nic takiego, aby dostał chociaż powołanie. Też dziwi mnie obecność Olkowskiego, ale on przyjmuję ''coś'' gra. Pokazuje się z dobrej strony w polskiej piłce, ale nie sądzę, że zasługuje na pierwszą 11, aczkolwiek gdy patrzę na to kogo powołał trener to ze skrzydłowych obrońców jest jeszcze Łukasz Szukała, który jest zdecydowanie lepszy od Rafała Kosznika i w eliminacjach dobrze grał i jest Piotr Celeban, który jakoś nie zabłysnął, więc tu chyba przymknę oko. Środek obrony jest okey, Jędrzejczyk pasuje mi tutaj i Kamiński też, niech trener mu daje szansę. I gdy patrzę na to kto jest defensywnym pomocnikiem to zastanawiam się czy trenerem jest Kowalski z okręgówki czy doświadczony Nawałka, Tomasz Jodłowiec jest defensywnym pomocnikiem -.- My mieliśmy się bronić, bo gramy z mocną drużyną czy walczyć o zwycięstwo ? Nie no błagam trenerze, jak można wystawić obrońcę w linii pomocy, rozumiem, że trzeba budować defensywę, ale nie, że połowa zawodników to obrońcy... Jak nie można się zdecydować, to polecam nie faworyzować swoich byłych piłkarzy. Przechodząc dalej dobrze, że Krychowiak gra. Następnie trójka za Lewym bardzo trafiona, szybka i grająca dobrze w ofensywie, sądzę, że tu może być dobra współpraca, która przyniesie owoce i mogę pochwalić za ten wybór trenera. No i na szpicy Lewandowski, co nie jest zaskoczeniem. Ogólnie to przód bardzo mi się podoba i robi nadzieje, ale patrząc na obronę, boje się, że możemy wysoko przegrać. Może zawodnicy z Górnika mnie zaskoczą, jak nie wygramy z Irlandią lub Słowacją, to będę w 100% pewny, że Nawałka nie nadaje się na selekcjonera.

Offline

 

#2 2013-11-15 16:45:55

 Sydalsztajn

http://bankfotek.pl/image/1814811.jpeg

25244096
Skąd: Pierdziszewice, wylot na Dupów
Zarejestrowany: 2013-08-02
Posty: 568
Punktów :   32 
WWW

Re: Nowa Reprezentacja Polski vs. Reszta Świata

Jak dla mnie o trenerze i grze drużyny można dyskutować po 3-4 meczach dopiero. A po drugie to po przegranej Polski z Estonią bardziej mnie obchodzi mecz 3 drużyny Realu niż tych głąbów.

Ostatnio edytowany przez Sydal (2013-11-15 19:16:18)


"If you really really really love me, don't whine when I put it in your booty" - Michael Starr
"No, I don't have feelings, 'cause feelings are gay" - Jon Lajoie
"Women are good for three things: cooking, cleaning and vaginas" - Jon Lajoie


http://bankfotek.pl/image/1934685.jpeg

Achievments:
>> Intercontinental Championship (2 Times, Adam Cole) <<
>> Debut Of The Year 2014 (Adam Cole) <<
>> First and only two time Intercontinental Champion <<
>> Storyline Of The Year 2015 (Adam Cole) <<

http://bankfotek.pl/image/1936249.jpeg

Offline

 

#3 2013-11-15 16:48:11

Aid4n

http://i.imgur.com/Psxj5zD.png

Zarejestrowany: 2012-12-15
Posty: 453
Punktów :   15 

Re: Nowa Reprezentacja Polski vs. Reszta Świata

My, kibice United, przerabiamy coś podobnego od września. Skład rzeczywiście eksperymentalny, ale mnie w chwili obecnej najbardziej interesuje taktyka, która ostatnimi czasy była nie do przyjęcia. Dlatego z komentarzami poczekam do końcowego gwizdka. Daj człowiekowi szansę, nie można krytykować jeszcze przed pierwszym meczem.




http://i153.photobucket.com/albums/s214/Qeef_photo/oczy-na-bloga-oko-4.jpg

Offline

 

#4 2013-11-16 16:02:18

Aid4n

http://i.imgur.com/Psxj5zD.png

Zarejestrowany: 2012-12-15
Posty: 453
Punktów :   15 

Re: Nowa Reprezentacja Polski vs. Reszta Świata

A więc:
Choć mecz był jedną, wielką kichą, ukazuje on nam jednak, w prawdzie niezwykle odległe, ale jednak światło na końcu tunelu. Może w pierwszej chwili brzmieć to absurdalnie, ale poza samym wynikiem dostrzegłem coś jeszcze. Pan Nawałka wyraźnie różni się od swoich 2 poprzedników wizją gry, a raczej precyzyjniej określając, jej posiadaniem. Wiadomo, trzeba czasu, dajmy im kilka miesięcy - jednak zmiany taktyczne już są widoczne. Nawałka stawia na formację 4-2-3-1, z bardzo ofensywnie poczynającymi sobie bocznymi obrońcami, których podczas oskrzydlania akcji, asekurują defensywni pomocnicy. Widać także pewien pomysł na Lewego, to czego kompletnie nie miał Fornalik. W eliminacjach do mundialu, współpraca z Lewy wyglądała często mniej więcej tak:
Lewandowski wypatruje lukę, w której się ustawia - jest miejsce do zagrania długiej piłki.
Nasz zawodnik zatrzymuje się, patrzy chwilę w stronę Lewego ja debil, po czym, kiedy rywal podchodzi już z pressingiem, decyduje się przedreptać z piłką kilka metrów w stronę skrzydła, dając tym samym rywalowi czas na ustawienie się, po czym decyduje się podać stojącemu kilka metrów obok skrzydłowemu. Ten wypierdala piłkę w stronę linii końcowej, dośrodkowuje w obsadzone już rywalami pole karne. Następuje kontratak...
Hejty na Lewandowskiego, że nie strzelił...

Tym czasem teraz powoli zaczyna się to zmieniać. Piłki były często grane w stronę Lewego, który wymieniał się od czasu do czasu pozycjami z Mierzejewskim. Kilkakrotnie zabrakło niewiele, aby wyszła z tego groźna okazja, jednak mechanizm ten nie działa jeszcze zbyt dobrze. Mimo wszystko, nasza "9'tka" wciąż pozostaje zbyt osamotniona, co w 4-2-3-1 jest niedopuszczalne(a kiedy usiłuje utrzymać się w miarę blisko ŚPO, za bardzo się cofa)! Niestety, nie posiadamy żadnego przyzwoitego zawodnika "box-to-box" - klasycznego ŚP, dlatego gramy dwoma defensywnymi. Efekt jest mniej więcej ten sam, co w United. Zawodnicy na tej pozycji powinni się uzupełniać. Jeden jest klasycznym czyścicielem, drugi pomaga w czyszczeniu, lecz głównie odpowiada za przejęcie piłki od "czyściciela" i podanie jej dalej. 
Efekt:
Mierzej musi się głębiej cofać, Lewy robi to także, bo znów został by kompletnie osamotniony. Nasi boczni obrońcy wielokrotnie przebijali się do groźnych dla rywala okazji do dośrodkowania, jednak... wpolu karnym nie było NIKOGO! Jeśli nie mamy w swoich szeregach przyzwoitego ŚP, i Mierzej już musi się od czasu do czasu cofnąć, musimy mieć inteligentnych, kreatywnych skrzydłowych, którzy potrafili by zejść w środek w miarę potrzeby i załatać dziurę. Błaszczykowski jest takim typem zawodnika, u Fornalika był wielokrotnie zmuszony schodzić na pozycję ŚPO, grać fałszywego skrzydłowego (choć nie zawsze). Jednak Sobotę obserwuję od pewnego czasu - to tuman. Jest szybki, ma jakieś umiejętności, ale jest zwyczajnie głupi. Gdyby miał nieco więcej IQ, prawdopodobnie z Anglią 1 bramkę byśmy strzelili, bo właśnie to zawiniło u niego w decydującej chwili. Sobocie grając w takiej taktyce, dziękujemy. 
Jest nadzieja panowie, jednak musimy się modlić, aby Nawałka wyciągnął wnioski, bo pomysł jest .

Ostatnio edytowany przez Aid4n (2013-11-16 16:06:07)




http://i153.photobucket.com/albums/s214/Qeef_photo/oczy-na-bloga-oko-4.jpg

Offline

 

#5 2013-12-13 18:15:05

malinka

http://i.imgur.com/Nma0kze.png

Zarejestrowany: 2013-12-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: Nowa Reprezentacja Polski vs. Reszta Świata

Jaki by trener nie przyszedł do naszej reprezentacji - to nic nie zmieni. PO prostu mentalnosc naszej druzyny jest zniszczona, Ci ludzie nie potrafia grać druzynowo, 4 zawodników którzy coś potrafia a 7 łamag i mamy efekt widoczny na boisku.
Lewandowski dobrze gra, ale trzeba mu podać, a kryty przez 3 obrońców to on może..


Jestem dekoratorką wnętrz, która uwielbia walki WWE oraz tworzenie dekoracji wnętrz takich jak np kubki porcelanowe czy też figurki aniołów. Polecam wszystkim takie hobby ponieważ może one uszczęśliwić najmłodszych. Uwielbiam projektować pokoje dla dzieci

Offline

 

#6 2014-01-03 14:49:50

malinka

http://i.imgur.com/Nma0kze.png

Zarejestrowany: 2013-12-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: Nowa Reprezentacja Polski vs. Reszta Świata

Nikt nie odpowiedzial na moj post, jestem zawiedziona


______________________________
buty do biegania nike
nike buty do biegania

Ostatnio edytowany przez malinka (2014-01-03 14:50:03)


Jestem dekoratorką wnętrz, która uwielbia walki WWE oraz tworzenie dekoracji wnętrz takich jak np kubki porcelanowe czy też figurki aniołów. Polecam wszystkim takie hobby ponieważ może one uszczęśliwić najmłodszych. Uwielbiam projektować pokoje dla dzieci

Offline

 
tabelka nWU
(Kliknij obrazek powyżej a przejdziesz do historii mistrzów nWU)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zrodlo